Zestawy do kaligrafii

Wybór odpowiedniego zestawu piór do kaligrafii jest najważniejszą częścią uzyskania najlepszych wyników z samej sztuki kaligraficznej. Pióro to najważniejsze narzędzie w sztuce pisania, zatem ważne, aby dokonać właściwego wyboru. Każda osoba, która praktykuje kaligrafię, powinna zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego zestawu do kaligrafii dla początkujących. Istnieje pewna różnica pomiędzy zwykłym piórem wiecznym a zestawem piór kaligraficznych. Chociaż wyglądają podobnie, ich funkcjonowanie i cel są inne. Pióro kaligraficzne w zależności od stylu pisania będzie miało cienkie lub grube stalówki. W zestawach prezentowych LAMY znajdują się sekcje ze stalówkami 1,1, 1,5, 1,9. w celu zmiany grubości linii wystarczy wkręcić w korpus nową sekcję. Jeżeli wolisz mieć oddzielny korpus do każdej sekcji to rozważ zakup zestawu do kaligrafii Peter Pauper lub Sheaffer MAXI. Odnajdziesz w nich pokaźny zapas różnokolorowych naboi oraz kilka korpusów. Pióra można napełniać za pomocą atramentowych naboi lub tłoczka. Zestawy LAMY są zapakowane w estetyczne metalowe pudełka, w naszej ocenie to świetna propozycja również na prezent.

Nauka kaligrafii

Wielu ludzi docenia i podziwia piękny wygląd słów napisanych kaligrafią. Jeśli Tobie również podoba się ta sztuka, musisz wiedzieć, że piękne pisanie jest czymś, czego możesz się nauczyć. Jak w przypadku każdego innego hobby lub umiejętności, które Cię interesują, istnieją w tym przypadku zasady uczenia się, które wymagają cierpliwości wobec siebie samego. Kiedy już się o tym przekonasz, odkryjesz, że kaligrafia jest po prostu wyrazem Twoich kreatywnych myśli i umiejętności artystycznych. Jest czymś, co można rozpocząć jako hobby. Z pewnością będziesz zachwycony tym, jak piękne staje się słowo pisane podczas stosowania technik kaligrafii. Aby rozpocząć naukę kaligrafii, trzeba będzie wyposażyć się w kilka podstawowych elementów – przede wszystkim zestaw do nauki kaligrafii.

Zestawy do kaligrafii

Zestawy do kaligrafii dla początkujących z naszej oferty są różnorodne. Stalówki posiadają różne długości, a naboje atramenty w rozmaitych kolorach. Do niektórych dołączona jest książeczka zawierająca podstawowe informacje dotyczące prawidłowego ułożenia dłoni oraz ruchów palców, a także zarys historyczny kaligrafii. Skład zestawu zależny jest od stopnia umiejętności danej osoby, zatem warto podejść do zakupu ściśle indywidualnie. Proponujemy produkty znanych, cenionych marek: Lamy, Peter Pauper czy Sheaffer, zatem można być pewnym ich wysokiej jakości, trwałości oraz precyzji wykonania.

Stalówka sercem pióra

Stalówka jest kolejnym ważnym narzędziem do wiecznego pióra kaligraficznego. Jest to część, która tworzy linie na papierze. Sercem stalówki jest otwór, który ma na celu zmniejszenie naprężeń i zapobieganie jej pęknięciu lub złamaniu. W zestawach znajdziesz kilka rodzajów stalówek w różnych rozmiarach. Delikatne końcówki są przydatne dla osób, które nie mają wyrobionego odpowiedniego pisma odręcznego. Linie stalówki są cienkie i gładkie, dzięki czemu pismo odręczne nabiera profesjonalnego wyglądu. Średnie stalówki pozostawiają nieco grubszą linię, ale nadal są precyzyjne i gładkie. Szerokie końcówki są grubsze i pozostawiają bardziej wyrazistą linię. W oferowanych przez nas zestawach do kaligrafii stalówka jest wytrzymała i z pewnością posłuży Ci przez długi czas. Dzięki temu będziesz mógł praktykować kaligrafię bez obaw o zbyt szybkie zużycie całego zestawu.

Filtry

Rodzaj produktu
Kolor produktu
34PLN 276PLN

Kontakt

mail    sklep@piszesz.pl

relefonikonka   535 35 10 35